Otopark

ANTRENÖRLERİMİZ

İhsan Yıldırım TARHAN

20 yıllık lisanslı spor kariyeri olan milli sporcumuz Yıldırım Tarhan, ülkemizi bir çok müsabakada temsil etmiştir. Kariyeri boyunca birçok madalya kazanmıştır.


BAŞARILARI:


1998-2008 Yılları arası Türkiye Boks Şampiyonası 1. liği (10 kez)


2001ve 2005 yıllarında Akdeniz Oyunları 2.liği


2003 ve 2004 yıllarında Avrupa Boks Şampiyonluğu


2004 yılında Dünya Boks Şampiyonluğu


2009, 2010 ve 2011 yıllarında Kickboks Türkiye Şampiyonluğu


2009 yılında Kickboks Dünya 3. lüğü

Kariyerine son on yıldır aynı zamanda kadrolu beden eğitimi öğretmeni olarak da devam eden Yıldırım Tarhan, 2015 yılından beri Fitroom'da baş antrenör ve kurum yöneticisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.Sensei Roel MEDİCİ 

1974 yılında İstanbul’da doğmuştur. Türkçe, İtalyanca ve İngilizce bilmektedir. On yedi yaşından beri çalıştığı uzak doğu savaş sanatları'nda uzmanlaşmış ve usta öğretici “Kyoshi” mertebesine yükselmiştir. Amacı, Türkiye sınırları içerisinde kendi kişisel bilgi, deneyim ve birikimleri ile oluşturmuş olduğu “Bodai Shin Kenpo Karate” adlı savaş sanatı sistemini öncelikli olarak halkımıza ve tüm dünya halklarına yayabilmektir.

Kurucusu olduğu sistem, kişinin toplum içerisindeki yaşamında meydana gelebilecek bedensel ve psikolojik şiddet eylemlerini engellemeyi, olumsuz durumlara karşı güçlü durmasını, kişisel vasıflarını ve özgüvenini koruyabilmesini amaçlamaktadır.

Kyoshi Roel, Savaş sanatları öğrenimine Çin Goju’su, Çin Kenpo’su, Aikijutsu, Aikido, Thai boks, Kick Box, Boks ve Kali çalışarak kendisini geliştirmiştir. Bugüne kadar hem kendisine ait hem de çeşitli Dojo (savaş sanatı çalışılan yer) ve spor salonlarında Kenpo Karate dersleri vermiştir.

2008 yılı Haziran ayından bu yana, kendi deneyimlerini harmanlayarak geliştirdiği "Bodai Shin Kenpo Karate" sistemini öğretmektedir. Bu sistemin bünyesinde Kenpo Karate, Aikijutsu, Atemi jitsu, Chin Na teknikleri, tekli/çiftli kısa sopa teknikleri, uzun sopa, kısa kılıç, uzun kılıç, bıçak ile ilgili uygulama teknikleri mevcuttur. Bunun yanı sıra modern şehir yaşamı sırasında karşılaşılabilecek saldırgan durumlara karşı öz savunma teknikleride öğretilmektedir.

2016 yılında, dünyada saygın bir yeri olan ve Amerika Birleşik Devletlerinde kurulan ve baş ustası “Shidoshi Ron Van Clief” olan “Chinese Goju” sisteminin Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.


Timur AHENK

1970 de ailesi ile İsviçreye gitti ve 35 yıl İsviçre'de yaşadı. 1983 yılında yaşadığı şehrin en büyük Karate okuluna yazılarak savaş sanatlarındaki yoluna başlattı. Bir çok kişi gibi Bruce Lee hayranlığı onu 1987 yılında Wing Tsun Kung Fu öğrenmeye teşvik etti. Sekiz yıl Wing Tsun derslerine devam eden Timur Ahenk 1996 yılında Hong Kong' a giderek büyük usta ve Bruce Lee'nin yakın arkadaşı Wong Shun Leung dan ders aldı.
1997 yılında Münich şehirinde Amerikan komandolarına ders veren, sokak kavgası uzmanı Paul Vunak ile tanıştı ve Progressif Fighting Systems, yani kısacası Jeet Kune Do ve Kali derslerine katılmaya başladı. Kısa zamanda Instructor sertifikasını aldı. Bu yıllarda özellikle Filipin savaş sanatı olan Kali derslerini daha yakından izlemeye vakti oldu ve 2000 yılında bir Kali seminerinde büyük usta Leo T. Gaye ile tanıştı. Bu bir kırılma noktası oldu ve Timur Ahenk rotayı tamamen Kali ye çevirdi.

2006 yılında İstanbula kesin dönüş yapan Timur Ahenk 2007 Yılında Grandmaster Yuli Romo ile tanıştı ve kendisinden ders almaya başladı. GM Yuli Romo yaşayan bir efsane ve Antonio "Tatang" İlustrisimo nun özel öğrencisidir. Bıçaklı savunma hakkında dünyada en ünlü uzmanlarından biridir. GM Yuli Romo ile Timur Ahenk in ilişkileri baba oğul gibidir.
Timur Ahenk bu güne kadar beş farklı Kali sistemlerinde eğitim aldı ve avrupada sadece üç kişide bulunan Dalubhasang Guro ünvanına sahiptir (savaş sanatları uzmanı) 1995 den beri eğitmenlik yapan Timur Ahenk bu gün tüm dünyada değişik kurumlara kişisel savunma hakkında seminerler vermektedir. 2015 yılından bu güne Fitroom'da Savunma&Savaş Sanatları Bölümü baş antrenörlüğünü sürdürmektedir.


Yiğit DOĞAN

İçsel Kung Fu stillerinden Xing Yi Quan temel olmak üzere savaş sanatları ve Qigong temel olmak üzere enerji teknikleri ve ruhsal teknikler çalışmaktır.

Savaş sanatları çalışmaya 2002’de Shotokan Karate ile başlamış, Karate’de siyah kuşak 2. dan ve Wushu Kung Fu’da siyah kuşak 1. duan almıştır. 2009’da lisansüstü eğitim için New York’a gitmiş ve orda Sifu Jesse Powell’dan Xing Yi Quan öğrenmeye başlamıştır.

2013’ten beri Türkiye’de bir ilk olarak Xing Yi Quan eğitimi vermektedir. New York’ta yaşadığı dönemde her stile açık olan ManUp StandUp geleneksel savaş sanatları turnuvasına katılmış ve Xing Yi Quan kullanarak bir kaç defa dövüş ve push hands dallarında şampiyon olmuştur.

"Tek bir geleneksel stile bağlı kalarak başarı elde eden tek dövüşçü Xing Yi uygulayıcısı Yiğit Doğan'dı. İki rakibini Xing Yi kozmolojisinin metal elementini temsil ettiğini söylediği güçlü avuç içi vuruşlarıyla yendi." - Black Belt Magazine, Kasım 2012

Ayrıca Sabancı Üniversitesi Elektronik Mühendisliği ve Polytechnic Institute of New York University MBA mezunudur ve pazar araştırması alanında analist olarak çalışmaktadır. Ciddi çalışmalarının dışında yaklaşık 10 senedir de Tango yapmaktadır.

2014 yılından beri Fitroom’ da baş antrenör olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


SENSEİ ATİLLA İLHAN

Savaş sanatlarının göründüğünün aksine insanların birbirine hoşgörüyle yaklaştırdığını ve kişisel gelişimi sağladığını düşünen Sensei Atilla, kişinin ruh ve beden sağlığını arttırıp akıl mantık şuur üçgeninde hareket etmesini sağlamaktadır. Dojo (savaş sanatları çalışılan mekan) hayatın bir yansımasıdır. Burada karşılaşılan zorluklar karşısında uyguladığımız stratejilerin tamamı günlük hayatımıza da adapte etmemiz gereken stratejilerdir. Sensei Savaş sanatlarının insanın dünyadaki içsel yolculuğunda takip edebileceği yollardan biri olduğunu düşünmektedir.


Savaş sanatları eğitimine 15 yaşında başlayan Sensei Çin Goju’su - Çin Kemposu - Aikijitsu - Aikido- İaido - Kick Box - Boks eğitimleri almıştır. Sensei 25 yıldır birçok seminerlere gösterilere ve televizyon programlarına katılmış ve eğitimler vermiştir. Aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine önem veren Sensei Köpekli Arama Kurtarma Ekip Liderliğine gönüllü olarak devam etmektedir. Van depremi olmak üzere bir çok operasyonda görev almıştır. Aslen mimar olan Sensei, 2017 yılı başından beri Fitroom'da Aikido bölümü baş antrenörlüğü görevine devam etmektedir. Seçkin KÖKNAR

Seçkin Köknar 1989’da Kung fu ile ilk savaş sanatları eğitimine başladı.1992 Yılında birçok Türk hoca ile ilk Tai Chi Chuan çalışmalarına başladı. 1996 yılına kadar birçok Çin’li hocadan kısa seminerler aldı.

1996 yılından itibaren Avrupa ve Dünya Wushu Şampiyonu Alexsandra K. ile Wushu ve Tai Chi Chuan çalışmalarına başladı.

1999 Yılında tanıştığı hocası Yang fu Lin ile geleneksel Kung fu ve Tai Chi Chuan'a devam etti ve 2001 yılında hocasının teklifi ile asistanlığına başladı.

2004 Çin’de Henan bölgesinde ilk kez düzenlenen Geleneksel Kung fu festivaline katıldı, Shaolin manastırında ve Pekin’de araştırmalarda bulundu, Yasak Şehir’de Tai Chi çalışmalarına katıldı.

2005 Turkcell, Shell, Calder, TİM gibi sektörlerinin önde gelen şirketlerinde strateji ve ofis sağlığı seminerleri ve eğitimleri verdi. Almanya’dan getirdiği Youlihan hoca ile Türkiye deki ilk Wudang çalışmalarını başlattı. Çocuk Kung fu üzerine eğitimler aldı.

2006 Çin’de Hubei bölgesinde Wudang Tapınağı’nda kalarak yoğun eğitimler aldı. Wudang Tapınağındaki çinli ustalardan kendi Çin Yogası programı ile ilgili onay aldı. Pekin’de Shi Cai Hai da (Kung fu şampiyonlar okulu) seminerlere katıldı.

2007 Amman da Çin Yogası ve Tai chi ile ilk yurtdışı seminerini verdi.Romanya Botosani de Romanya ordusuna Tai Chi ve felsefesi üzerine seminer verdi.

Romanya da Jeet Kune Do ve Kali üzerine özel dersler ve seminerler aldı. Dünya Tiyatro Festivalinde “Mind, Body and Martial Moves” konulu seminer verdi.

2008 Trakya Tıp Fakültesi’nde ve Spor Akademisi’nde seminerler verdi. Sınavlarını başarı ile bitirerek Bruce Lee’nin stili olan Jeet Kune Do’nun Türkiye’deki ilk ve tek temsilcisi oldu. Çeşitli kurumsal eğitimler verdi. Berlin’de Pa Kua Chang stilini öğrendi ve sınavlarını vererek Wudang Manastırı Stilinin Türkiye’deki ilk ve tek temsilcisi oldu.

2009 Türkiye’de ilk Bedensel Engelliler Jeet Kune Do ve Tai chi/ Yoga eğitimini başlattı. Değişik illerde Tai Chi Chuan, Çin Yogası ve JKD Self defence üzerine seminerler verdi. Singapur’da Cin yogası ile ilgili seminerler verdi ve Jeet Kune Do üzerine yoğun eğitimler aldı. Berlin’de Internal Self Defence üzerine eğitim verdi.

2010 Tayland da MMA ( Kafes dövüşü ) ve Jeet Kune Do üzerine eğitim aldı. Hollanda, Almanya ve İsviçre de Tai Chi ve JKD konulu festival, seminer ve eğitimlere girdi. Cerrahpaşa Hastanesi Fizik tedavi bölümünde Tai Chi & Çin Yogası üzerine seminer verdi.

Fransa – Toulouse da Jeet Kune Do üzerine Seminer ve sınavlara girip başarı ile bitirdi. İzmir Swissotel’de 98 ülkeden CEO’lara Ofis Sağlığı üzerine seminer verdi. Berlin’de Bagua Self Defence eğitimi verdi. İstanbul’da JKD konulu seminerler düzenledi.

2010 yılından beri Fitroom’ da baş antrenör olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Verdiği Eğitimler:

Tai Chi Chuan, Jeet Kune Do, Çin Yogası (Chi kung)

Kadın & Erkek Kendini Savunma Programı, Ofis Sağlık programı,

Çocuk Kung fu’su, Bedensel Engelliler Savunma ve Tai Chi eğitimi